Resources

>

Amazon Brand I Strefa Marek Allegro Czyli Jak Zarabiać Na Swojej Marce

Amazon Brand i Strefa Marek Allegro, czyli jak zarabiać na swojej marce

Agnieszka Lesiak

Agnieszka Lesiak

26 December 20232 min read

Share This Blog

Amazon Brand Registry, Strefa Marek Allegro

Wielu przedsiębiorców decyduje się wprowadzić swoje produkty na platformy sprzedażowe takie jak Amazon czy Allegro. Obie te platformy dają dostęp do ogromnej ilości potencjalnych klientów, co przekłada się na wzrost sprzedaży oferowanych towarów. Jesteś zainteresowany wprowadzeniem swojej marki na Amazon lub Allegro? Chcesz mieć pewność, że nikt nie podrobi Twoich produktów? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na postawione pytania, to zapraszamy do zapoznania się z niniejszym artykułem.

Amazon Brand Registry

Amazon jest obecnie jedną z większych platform sprzedażowych. Przy takiej ilości wystawców Amazon wziął sobie do serca ochronę marek i walkę z podróbkami. Program ochronny nazwa się Amazon Brand Registry. Co to takiego? Program chroni właścicieli zastrzeżonych znaków towarowych przed naruszeniami ze strony innych podmiotów. Przedsiębiorcy chcący skorzystać z programu muszą się do niego zarejestrować poprzez stronę Amazon oraz mieć zastrzeżony znak towarowy.

Rejestracja w programie Amazon Brand Registry przynosi wiele korzyści przedsiębiorcom. Głównym atutem programu jest uzyskanie skutecznego narzędzia do walki z nieuczciwą konkurencją na Amazonie i ofertami, które podszywają się pod oryginalne produkty Twojej marki. Dodatkowo Amazon oferuje sprzedawcom, którzy zarejestrowali swoją markę wiele korzyści promocyjnych, które nie są dostępne bez przystąpienia do programu.

Rejestracja swojej marki na platformie Amazon jest bezpłatna, a dzięki niej przedsiębiorcy uzyskują dodatkowe narzędzia do walki z oszustami.

Strefa Marek Allegro

Strefa Marek Allegro jest analogicznym programem ochronnym, działającym na innej platformie sprzedażowej. Przedsiębiorcy chcący chronić swoją markę na Allegro mogą zarejestrować się do programu Strefy Marek. Oferowany program zapewnia ochronę sprzedającym i przyznaje im status autoryzowanych sklepów. Przekłada się to w sposób bezpośredni na ilość klientów i zaufanie do danej marki. Dodatkowym atutem jest zwiększona widoczność produktów marki należącej do programu ochronnego.

Aby zarejestrować swoją markę w programie ochronnym należy mieć zarejestrowany znak towarowy i być jego właścicielem. Nie każdy więc będzie w stanie czerpać korzyści z programu ochronnego.

Ze statystyk opublikowanych przez Allegro widać, że produkty oferowane przez Sprzedawców należących do Strefy Marek cieszą się zdecydowanie większą popularnością. Program pozwala również na walkę z innymi Sprzedawcami dopuszczającymi się nieetycznych działań wprowadzających w błąd klientów.

Przedsiębiorców zainteresowanych programami ochronnymi oferowanymi przez Amazon oraz Allegro zapraszamy do kontaktu.


Share This Blog

FAQs

Czy muszę posiadać firmę, żeby zarejestrować się do programu ochronnego?

Nie. Właściciele znaków towarowych będący osobami fizycznymi również mogą skorzystać z programów. 

Czy rejestracja do programu jest płatna?

Nie. Rejestracja do Amazon Brand Registry oraz Strefy Marek Allegro jest bezpłatna. 

Czy mogę zgłosić się do programu przed zastrzeżeniem znaku towarowego?

Niestety nie. Oba programy obejmują swoją ochroną jedynie przedsiębiorców z już zarejestrowanym znakiem towarowym. Oznacza to, że nie możesz najpierw wystąpić o dołączenie do programu, a dopiero później starać się o znak towarowy.   

Trademarkia Logo

Poland

A global leader in trademark protection in the world

Quick Links

Our Team

Blog

Trademarkia Global

Trademarkia Europe

Reach Us

Disclaimer: The information contained in this website is provided for informational purposes only, and should not be construed as legal advice. Although LegalForce RAPC Worldwide P.C., dba Trademarkia P.C., is a law firm (the “Firm”), your use of this website does not establish an attorney-client relationship with the Firm. Such a relationship can only be established after the Firm decides that it is willing and able to accept the engagement after a conflict check and after a written retainer agreement is agreed upon between you and the Firm. Your use of this website is also subject to our Terms of Use and Privacy Policy.

* Please note that prices listed on this website are subject to change based on fluctuations in exchange rates with respect to USD.