Resources

>

Chron Swoja Marke

Trademarkia kim jesteśmy i czym się zajmujemy

Agnieszka Lesiak

Agnieszka Lesiak

1 September 20233 min read

Share This Blog

chroń swoją markę

Nasza historia rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych i sięga 2006 roku. Od tego czasu LegalForce RAPC Worldwide stopniowo rozszerzał swoją działalność na inne kontynenty, osiągając globalny zasięg.

Trademarkia czy LegalForce RAPC Worldwide? LegalForce RAPC Worldwide to nazwa naszej kancelarii prawnej z siedzibą w Silicon Valley w Kalifornii. Trademarkia natomiast to nazwa, pod którą prowadzimy działalność na rynku europejskim.

Długoletnia tradycja i sukcesy na rynku w USA

Naszą działalność prawniczą prowadzimy z sukcesem od ponad 14 lat. Od tego czasu zgłosiliśmy ponad 200 000 znaków towarowych na całym świecie, zdobyliśmy ponad 120 000 zadowolonych klientów i obsłużyliśmy ponad 30 000 międzynarodowych firm i startupów z całego świata. Otrzymaliśmy prestiżową nagrodę Legal Rebel przyznawaną przez American Bar Association.

Zaufały nam takie osobistości jak: Mike Tyson, Elijah Wood, Walter de Backer (Gotye), Dana Wilkey, Kandi Burrus, Billy Blanks Jr. czy Dave Hester. Oprócz indywidualnych klientów w naszej bazie klientów znajdują się takie firmy jak Happy Socks, Drutex, Vlone, Atlas, Kinguin, 3 Sprouts, Keto Organic czy Dr. Herbalist.

Czym się zajmujemy?

Jesteśmy kancelarią specjalizującą się w prawie własności intelektualnej. Naszym Klientom oferujemy usługi rejestracji znaku towarowego w ponad +180 krajach na całym świecie. Między innymi na terenie Polski, Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i wielu innych. Dodatkowo:

  • Pomagamy w uzyskaniu patentów, wzorów przemysłowych oraz wzorów użytkowych.
  • Prowadzimy postępowania i doradzamy w przypadku naruszeń własności intelektualnej oraz czynów nieuczciwej konkurencji.
  • Doradzamy i prowadzimym sporne postępowaniach przed urzędami w Polsce, Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach na całym świecie.
  • Doradzamy w zakresie praw autorskich, umów licencyjnych oraz innych praw związanych z twórczością.

Korzystając z usług naszej kancelarii, uzyskujesz dostęp do międzynarodowej sieci prawników, co bezpośrednio przekłada się na jakość i poziom oferowanej pomocy. Dzięki kadrze z całego świata, w naszej kancelarii jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową pomoc niezależnie od terytorialnego źródła twojego problemu.

Prawo własności intelektualnej

W Trademarkii na piedestale stawiamy prawo własności intelektualnej. Rekrutujemy najlepszych specjalistów z tej dziedziny na całym świecie. Powierzając nam swoje sprawy, masz pewność, że będą one rozpatrywane przez osoby wykwalifikowane w tej dziedzinie oraz dzięki międzynarodowej kadrze bezpośrednio związane z regulacjami z danego terytorium.

Kontakt

Osoby zainteresowane ochroną swojej marki i twórczości, zapraszamy do kontaktu poprzez adres email: poland@trademarkia.com i do odwiedzenia naszych stron internetowych:

FAQ

Jak zastrzec znak towarowy?

Zastrzeżenie znaku towarowego to procedura odbywająca się przed jednym z Urzędów ds. Własności Intelektualnej. W zależności od tego, na jakim terytorium potrzebujesz ochrony, musisz zgłosić się do odpowiedniego Urzędu i tam poszukiwać konkretnych informacji. W naszej kancelarii oferujemy naszym Klientom kompleksową pomoc w zakresie ochrony marki, dzięki czemu nie muszą się niczym martwić podczas całego procesu.

Ile kosztuje zastrzeżenie znaku towarowego?

W zależności od tego, na jakim terytorium chcesz zastrzec swój znak, musisz brać pod uwagę różne koszty zgłoszenia. Przykładowo chcąc chronić swoją markę na terytorium całej Unii Europejskiej, musisz liczyć się z kosztami urzędowymi w wysokości Є850 za zgłoszenie w jednej klasie, Є50 za zgłoszenie w drugiej klasie oraz Є150 za zgłoszenie w każdej kolejnej klasie.

Co to klasa zgłoszenia?

Klasy, w których zgłaszamy nasz znak towarowy, to oznaczenie produktów i usług, w których kontekście chcemy chronić naszą markę. Klasyfikacja jest więc bezpośrednio związana z przedmiotem Twojej działalności. Bardzo ważnym jest na etapie wstępnego przygotowania zgłoszenia określenie odpowiednich produktów i usług związanych z Twoją marką.


Share This Blog

Trademarkia Logo

Poland

A global leader in trademark protection in the world

Quick Links

Our Team

Blog

Trademarkia Global

Trademarkia Europe

Reach Us

Disclaimer: The information contained in this website is provided for informational purposes only, and should not be construed as legal advice. Although LegalForce RAPC Worldwide P.C., dba Trademarkia P.C., is a law firm (the “Firm”), your use of this website does not establish an attorney-client relationship with the Firm. Such a relationship can only be established after the Firm decides that it is willing and able to accept the engagement after a conflict check and after a written retainer agreement is agreed upon between you and the Firm. Your use of this website is also subject to our Terms of Use and Privacy Policy.

* Please note that prices listed on this website are subject to change based on fluctuations in exchange rates with respect to USD.