Resources

>

Końcówka Programu Sme Fund

Końcówka programu SME Fund

Agnieszka Lesiak

Agnieszka Lesiak

12 December 20232 min read

Share This Blog

Dofinansowanie z Unii Europejskiej

Z początkiem tego roku ruszył program pomocy finansowej dla małych i średnich przedsiębiorców mających swoją siedzibę w jednym z krajów Unii Europejskiej. Na czym polegał program i kto konkretnie mógł liczyć na pomoc finansową dowiesz się z artykułu wprowadzającego do programu SME Fund. Europejski Urząd ds. własności intelektualnej poinformował 8 listopada 2023 roku, że fundusze na ten rok zostały wyczerpane. Oznacza to, że żaden nowy przedsiębiorca nie będzie mógł ubiegać się o dofinansowanie na zastrzeżenie znaku towarowego do końca roku 2023. Gratulujemy wszystkim, którzy zdołali wykorzystać fundusz w tym roku!

Korzyści programu

Oferowane dofinansowanie przez Europejski Urząd ds. własności intelektualnej pomogło wielu przedsiębiorcom znacząco obniżyć koszty związane z ochroną własności intelektualnej. Dzięki temu przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie decydowali się na ochronę swoich praw ze względów finansowych, byli w stanie rozpocząć proces ochrony. W ramach współpracy z naszymi klientami pomagaliśmy przez cały rok w zdobywaniu dofinansowania. Każdy z naszych Polskich i zagranicznych klientów uzyskał dofinansowanie od Urzędu Europejskiego. To świetna informacja, biorąc pod uwagę, że w dzisiejszych czasach ochrona marki stanowi bardzo ważny element przyszłego sukcesu.

Dobra wiadomość …

Dla tych, którzy nie zdążyli uzyskać dofinansowania w roku 2023 nic straconego. EUIPO poinformował, że analogiczny program ruszy również w roku 2024. Nowy program będzie kontynuacją misji wspierania przedsiębiorców, oferując jeszcze bardziej zróżnicowane narzędzia wsparcia, dostosowane do dynamicznie zmieniającego się otoczenia biznesowego.

Na ten moment nie znamy jeszcze szczegółów nowego programu. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie będziemy na bieżąco publikować informacje związane z nowym programem dofinansowania dla przedsiębiorców.


Share This Blog

FAQs

Czy mogę jeszcze wystąpić o dofinansowanie SME Fund dla zgłoszenia znaku towarowego?

Nie. Fundusze przeznaczone na rok 2023 zostały całkowicie wyczerpane.

Czy SME Fund ruszy w 2024?

Tak. Urząd Unii Europejskiej pracuje nad analogicznym programem dofinansowania, który wystartuje w 2024 roku.

Czy w 2024 fundusze będą limitowane?

Tak. W 2024 roku fundusz również będzie miał swój górny limit. Zachęcamy do jak najszybszej decyzji związanej z udziałem w programie dofinansowania. 

Trademarkia Logo

Poland

A global leader in trademark protection in the world

Quick Links

Our Team

Blog

Trademarkia Global

Trademarkia Europe

Reach Us

Disclaimer: The information contained in this website is provided for informational purposes only, and should not be construed as legal advice. Although LegalForce RAPC Worldwide P.C., dba Trademarkia P.C., is a law firm (the “Firm”), your use of this website does not establish an attorney-client relationship with the Firm. Such a relationship can only be established after the Firm decides that it is willing and able to accept the engagement after a conflict check and after a written retainer agreement is agreed upon between you and the Firm. Your use of this website is also subject to our Terms of Use and Privacy Policy.

* Please note that prices listed on this website are subject to change based on fluctuations in exchange rates with respect to USD.