Globalny lider w zakresie ochrony znaków towarowych na świecie

Oferujemy procesy i narzędzia technologiczne, ułatwiające i automatyzujące procesy związane ze znakami towarowymi w Polsce, Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i w ponad innych 180 krajach

Uzyskaj bezpłatną 15-minutową konsultację od naszych ekspertów-adwokatów

Poland
Piotr Paweł Śliwiński LL.M.

Piotr Paweł Śliwiński LL.M.

Adwokat, Zawodowy Pełnomocnik przed EUIPO

Katarzyna Eliza Binder-Sony

Katarzyna Eliza Binder-Sony

English and Welsh Solicitor, Rzecznik Patentowy, Zawodowy Pełnomocnik przed EUIPO

Agnieszka Lesiak

Agnieszka Lesiak

Specjalistka ds Własności Intelektualnej, Prawnik

Ponad 80,000+ zarejestrowanych znaków na całym świecie od 2009 roku

Nie boimy się trudnych zadań i rozumiemy potrzeby naszych Klientów.

Wiemy jakie wyzwania wiążą się z prowadzeniem działalności w zglobalizowanym świecie.

Nasze Usługi

1

Znaki towarowe

Pomagamy w uzyskaniu praw ochronnych na znaki towarowe na całym świecie, zaczynając od Polski i Unii Europejskiej jak i Wielkiej Brytanii dzięki naszym zawodowym uprawnieniom i rozszerzając ochronę także na inne kraje gdzie prowadzą Państwo swój biznes. Dzięki nam mogą Państwo skutecznie chronić swoje marki w dowolnym zakątku świata, bez konieczności żmudnego poszukiwania lokalnych kancelarii i kontaktu z obcojęzycznymi prawnikami

Znaki towarowe

2

Wzory przemysłowe

Również Państwa wzory przemysłowe mogą z naszą pomocą uzyskać szybką i skuteczną ochronę w Polsce, Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i każdym innym miejscu na świecie. Nasze bogate doświadczenie w tym zakresie pozwoli na znalezienie najbardziej optymalnego kosztowo i efektywnego rozwiązania.

Wzory przemysłowe

3

Własność intelektualna

Kancelaria świadczy usługi doradztwa prawnego z zakresu ochrony własności przemysłowej i prawa autorskiego. Nasza pomoc wykracza poza bierną rejestrację Państwa praw, lecz obejmuje także aktywną egzekucję przysługujących Państwu praw, zarówno na drodze postępowania cywilnego, jak i karnego.

Własność intelektualna

4

Zwalczanie nieuczciwej konkurencji i towarów podrabianych

Pomagamy w sytuacjach, w których nasi Klienci muszą mierzyć się z praktykami nieuczciwej konkurencji. Działania w tym zakresie obejmują nie tylko skuteczne blokowanie tego rodzaju naruszeń, w tym również wprowadzania do obrotu towarów podrabianych, ale również uzyskiwanie zwrotu bezprawnie uzyskanych korzyści oraz odszkodowania.

Zwalczanie nieuczciwej konkurencji i towarów podrabianych

Zaufali nam

Indywidualne

featured

Walter de Backer

featured

Marion Jones

featured

Mike Tyson

featured

Billy Blanks Jr.

featured

Elijah Wood

featured

George Foreman IV

featured

Dana Wilkey

featured

Dave Hester

featured

Kandi Burruss

FAQs

Ile kosztuje rejestracja znaku towarowego w Unii Europejskiej?

Koszt zależy od liczby klas, w których znak ma być chroniony. Każde zgłoszenie podlega opłacie rządowej w wysokości 850 EUR za pierwszą klasę, 50 EUR za drugą i 150 EUR za każdą dodatkową. Do opłat urzędowych należy doliczyć opłatę za nasze usługi. Są one również kalkulowane w oparciu o liczbę klas. Jeśli są Państwo zainteresowani uzyskaniem szczegółowej wyceny, prosimy o kontakt telefoniczny lub

Na czym polega przewaga Trademarkii nad innymi podmiotami świadczącymi podobne usługi?

Trademarkia umożliwia ochronę Państwa własności intelektualnej w dowolnym zakątku świata. Przekłada się to w praktyce na znaczną oszczędność czasu i pieniędzy, gdyż nie muszą się Państwo kontaktować z wieloma pełnomocnikami, rozsianymi po całym świecie, a struktura kosztów oraz dostępne opcje ochrony są Państwu od razu znane. Niezależnie od tego czy decydują się Państwo na rejestrację Państwa marki tylko w jednym kraju, czy w 50, Państwa nakład pracy pozostaje na zbliżonym poziomie, bo koordynacją całego procesu uzyskiwania ochrony zajmujemy się my.

Czy opłaty urzędowe za zgłoszenie znaków towarowych podlegają zwrotowi w przypadku odmowy rejestracji?

Niestety nie. Dlatego tak ważne jest, aby zgłaszany znak spełniał wszystkie wymogi określone przez prawo danego kraju. Wszystkie potencjalne problemy są zawsze sygnalizowane naszym Klientom, dzięki czemu ryzyko niepowodzenia zostaje zredukowane do minimum. W stosunkowo rzadkich przypadkach, gdzie po zgłoszeniu znaku pojawiają się problemy natury formalnej, pomagamy natomiast w procedurach odwoławczych przed urzędami.

Jak wygląda proces uzyskania rejestracji znaku towarowego w Unii Europejskiej?

Proces uzyskiwania ochrony dla znaków towarowych w Unii Europejskiej należy do najszybszych na świecie. Po złożeniu wniosku do Europejskiego Urzędu ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) ma miejsce sprawdzenie wymogów formalnych. Badanie to trwa zwykle nie dłużej niż 2 tygodnie. Następnie zgłoszenie jest publikowane. Podczas tego, trwającego 3 miesiące okresu sprzeciwowego, każdy może wnieść sprzeciw wobec naszego znaku. Jeśli nie zostanie zgłoszony żaden sprzeciw, znak zostanie formalnie zarejestrowany w przeciągu kilku dni po upływie okresu sprzeciwowego. Rejestracja znaku w Unii Europejskie zajmuje zazwyczaj nie dłużej niż 5 miesięcy.

Czy znak zarejestrowany w Unii Europejskiej jest chroniony w Wielkiej Brytanii?

Niestety nie. Wielka Brytania nie jest już członkiem Unii Europejskiej, a w konsekwencji znaki zarejestrowane w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej nie podlegają ochronie na terytorium Wielkiej Brytanii. Aby uzyskać ochronę na terytorium tego państwa, konieczne jest złożenie oddzielnego zgłoszenia. Mec. Katarzyna Binder-Sony posiada wszelkie niezbędne uprawnienia do tego, aby być Państwa pełnomocnikiem w Wielkiej Brytanii.

Czy Trademarkia świadczy usługi związane z uzyskaniem patentu?

Tak, pomagamy naszym Klientom również w tym zakresie. Oferujemy przy tym całą gamę czynności, poczynając od konsultacji, poprzez badanie patentowe, a na zgłoszeniu patentu skończywszy. Nasze usługi są szczególnie atrakcyjne dla firm z branży IT i nowych technologii, które zainteresowane są uzyskaniem formalnej ochrony na swoje innowacyjne rozwiązania w Stanach Zjednoczonych.

Zaufali nam

Marki

Atlas
Dr Herbalist
Drutex
Happy Socks Logo
Kinguin
Loulou Lollipop
Olimp Store
Pig Col
Three Sprouts

Chcesz chronić swoją nazwę, logo lub slogan? Napisz do nas!

Poland

Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez LegalForce RAPC Worldwide Professional Corporation w celu udzielenia odpowiedzi na Państwa wiadomość. Szczegóły: polityka prywatności

Trademarkia Logo

Poland

Globalny lider w zakresie ochrony znaków towarowych na świecie

Szybkie linki

O Nas

Blog

Trademarkia Globalni

Trademarkia Europe

Napisz do nas

Informacja zawarta na tej stronie internetowej jest dostarczana wyłącznie w celach informacyjnych i nie należy jej interpretować jako porady prawnej. Mimo że LegalForce RAPC Worldwide P.C., działająca jako Trademarkia P.C., jest kancelarią prawną („Kancelaria”), korzystanie z tej strony internetowej nie tworzy relacji adwokat-klient z Kancelarią. Taka relacja może zostać ustanowiona tylko po tym, jak Kancelaria zdecyduje, że jest gotowa i może przyjąć zlecenie po sprawdzeniu konfliktu interesów oraz po akceptacji pisemnej umowy o świadczenie usług prawnych między tobą a Kancelarią. Korzystanie z tej strony internetowej podlega również naszym Warunkom korzystania z usługi i Polityce prywatności.

Proszę zauważyć, że ceny wymienione na tej stronie internetowej mogą ulec zmianie w związku z wahaniem kursów walutowych względem dolara amerykańskiego (USD).