Zasoby

>

Urzad Unii Europejskiej Patno

Ochrona Twojej firmy: ostrzeżenie przed fałszywymi wiadomościami o zalegającej płatności z EUIPO

Lorena Neira

Lorena Neira

19 December 20232 min read

Udostępnij ten blog

Urząd Unii Europejskiej, płatność

W nieustannie zmieniającym się świecie biznesu i własności intelektualnej, zabezpieczenie aktywów nigdy nie było ważniejsze. Niestety, pojawiło się nowe zagrożenie polujące na firmy i osoby zaangażowane w sprawy związane ze znakami towarowymi - fałszywe przypomnienie o płatności z EUIPO. Ten zwodniczy mail sprytnie imituje Urząd Własności Intelektualnej Unii Europejskiej (EUIPO), mając na celu oszukanie nieświadomych odbiorców.

Oszukańcza wiadomość bezczelnie przywłaszcza sobie logo, nazwę, akronim i adres EUIPO, tworząc iluzję autentyczności, którą trudno odróżnić od autentycznej wiadomości. Podając się za przypomnienie o płatności EUIPO, oszustwo posuwa się nawet do tego, że rości sobie prawo do elektronicznych podpisów starszych menedżerów w Urzędzie, dodając fałszywą warstwę wiarygodności.

W samym sercu oszustwa znajduje się żądanie opłaty rejestracyjnej, wymuszające na odbiorcach przekazanie funduszy na konto bankowe.

Jak się chronić

EUIPO nigdy nie wysyła faktur lub wezwań do zapłaty do użytkowników. Jeśli otrzymasz taką komunikację, bez względu na jej wygląd, jest ona nielegalna. Ponadto zachęcamy każdego, kto otrzymał oszukańczą decyzję, do zgłoszenia tego na information@euipo.europa.eu.

W przypadku otrzymania jakichkolwiek pism z żądaniem zapłaty skonsaktuj się z naszym prawnikiem tutaj, w LegalForce RAPC Worldwide, P.C. W ramach procesu składania wniosku o znak towarowy opłaty rządowe muszą być opłacone z góry, a my, jako Twoi przedstawiciele prawni, jesteśmy odpowiedzialni za pobieranie tej opłaty w Twoim imieniu.

Co więcej, ważne jest, aby zauważyć, że wszelkie formalne komunikaty z EUIPO są kierowane na nasz wyznaczony adres do doręczeń. W przypadku otrzymania jakiejkolwiek bezpośredniej korespondencji dotyczącej Twoich znaków towarowych, zachęcamy do udostępnienia nam kopii e-mailem. Jesteśmy więcej niż gotowi zaoferować wskazówki, czy konieczne jest podjęcie jakichkolwiek działań, czy też jest to rzeczywiście próba oszustwa.

Nasz zespół jest tutaj, aby przeprowadzić Cię przez te zawiłości i zapewnić bezpieczeństwo Twojej własności intelektualnej. Jeśli otrzymasz jakąkolwiek podejrzaną korespondencję, skontaktuj się z nami natychmiast przed podjęciem jakichkolwiek działań.

W LegalForce RAPC Worldwide P.C. jesteśmy Twoimi strażnikami przed takimi zagrożeniami.


Udostępnij ten blog

Trademarkia Logo

Poland

Globalny lider w zakresie ochrony znaków towarowych na świecie

Szybkie linki

O Nas

Blog

Trademarkia Globalni

Trademarkia Europe

Napisz do nas

Informacja zawarta na tej stronie internetowej jest dostarczana wyłącznie w celach informacyjnych i nie należy jej interpretować jako porady prawnej. Mimo że LegalForce RAPC Worldwide P.C., działająca jako Trademarkia P.C., jest kancelarią prawną („Kancelaria”), korzystanie z tej strony internetowej nie tworzy relacji adwokat-klient z Kancelarią. Taka relacja może zostać ustanowiona tylko po tym, jak Kancelaria zdecyduje, że jest gotowa i może przyjąć zlecenie po sprawdzeniu konfliktu interesów oraz po akceptacji pisemnej umowy o świadczenie usług prawnych między tobą a Kancelarią. Korzystanie z tej strony internetowej podlega również naszym Warunkom korzystania z usługi i Polityce prywatności.

Proszę zauważyć, że ceny wymienione na tej stronie internetowej mogą ulec zmianie w związku z wahaniem kursów walutowych względem dolara amerykańskiego (USD).