Resources

>

Urzad Unii Europejskiej Patno

Ochrona Twojej firmy: ostrzeżenie przed fałszywymi wiadomościami o zalegającej płatności z EUIPO

Lorena Neira

Lorena Neira

19 December 20232 min read

Share This Blog

Urząd Unii Europejskiej, płatność

W nieustannie zmieniającym się świecie biznesu i własności intelektualnej, zabezpieczenie aktywów nigdy nie było ważniejsze. Niestety, pojawiło się nowe zagrożenie polujące na firmy i osoby zaangażowane w sprawy związane ze znakami towarowymi - fałszywe przypomnienie o płatności z EUIPO. Ten zwodniczy mail sprytnie imituje Urząd Własności Intelektualnej Unii Europejskiej (EUIPO), mając na celu oszukanie nieświadomych odbiorców.

Oszukańcza wiadomość bezczelnie przywłaszcza sobie logo, nazwę, akronim i adres EUIPO, tworząc iluzję autentyczności, którą trudno odróżnić od autentycznej wiadomości. Podając się za przypomnienie o płatności EUIPO, oszustwo posuwa się nawet do tego, że rości sobie prawo do elektronicznych podpisów starszych menedżerów w Urzędzie, dodając fałszywą warstwę wiarygodności.

W samym sercu oszustwa znajduje się żądanie opłaty rejestracyjnej, wymuszające na odbiorcach przekazanie funduszy na konto bankowe.

Jak się chronić

EUIPO nigdy nie wysyła faktur lub wezwań do zapłaty do użytkowników. Jeśli otrzymasz taką komunikację, bez względu na jej wygląd, jest ona nielegalna. Ponadto zachęcamy każdego, kto otrzymał oszukańczą decyzję, do zgłoszenia tego na information@euipo.europa.eu.

W przypadku otrzymania jakichkolwiek pism z żądaniem zapłaty skonsaktuj się z naszym prawnikiem tutaj, w LegalForce RAPC Worldwide, P.C. W ramach procesu składania wniosku o znak towarowy opłaty rządowe muszą być opłacone z góry, a my, jako Twoi przedstawiciele prawni, jesteśmy odpowiedzialni za pobieranie tej opłaty w Twoim imieniu.

Co więcej, ważne jest, aby zauważyć, że wszelkie formalne komunikaty z EUIPO są kierowane na nasz wyznaczony adres do doręczeń. W przypadku otrzymania jakiejkolwiek bezpośredniej korespondencji dotyczącej Twoich znaków towarowych, zachęcamy do udostępnienia nam kopii e-mailem. Jesteśmy więcej niż gotowi zaoferować wskazówki, czy konieczne jest podjęcie jakichkolwiek działań, czy też jest to rzeczywiście próba oszustwa.

Nasz zespół jest tutaj, aby przeprowadzić Cię przez te zawiłości i zapewnić bezpieczeństwo Twojej własności intelektualnej. Jeśli otrzymasz jakąkolwiek podejrzaną korespondencję, skontaktuj się z nami natychmiast przed podjęciem jakichkolwiek działań.

W LegalForce RAPC Worldwide P.C. jesteśmy Twoimi strażnikami przed takimi zagrożeniami.


Share This Blog

Trademarkia Logo

Poland

A global leader in trademark protection in the world

Quick Links

Our Team

Blog

Trademarkia Global

Trademarkia Europe

Reach Us

Disclaimer: The information contained in this website is provided for informational purposes only, and should not be construed as legal advice. Although LegalForce RAPC Worldwide P.C., dba Trademarkia P.C., is a law firm (the “Firm”), your use of this website does not establish an attorney-client relationship with the Firm. Such a relationship can only be established after the Firm decides that it is willing and able to accept the engagement after a conflict check and after a written retainer agreement is agreed upon between you and the Firm. Your use of this website is also subject to our Terms of Use and Privacy Policy.

* Please note that prices listed on this website are subject to change based on fluctuations in exchange rates with respect to USD.